HAKKIMIZDA

Av Spor Silah Bakım ve Tamir Servisi'nin kurucusu Ahmet BALCI 1954 yılında Samsun Tekkeköy'de doğdu.14 yaşında silah ustası Murat Tuncay'ın yanında (dayısı) çırak olarak mesleğe adımını attı. Askerliğini Balıkesir'de silah kademesinde yaptıktan sonra Murat Usta ile bir süre daha çalıştı.1977 yılında ünlü silah ve kundak ustası Turgut Usta ile (Genç) beraber Av Spor adı altında şu anda faaliyette bulunduğu yerde çalışmaya başladı. Turgut Genç Usta yaşlılığı sebebiyle işi bıraktıktan sonra Ahmet Balcı, mesleği, halen, oğlu Bülent Balcı ile sürdürmektedir.

Ahmet Balcı, ülkemizin en iyi silah ustalarının yanında yetişmiş, el işçiliği ile silah sevgisi ve sanatını bütünleştirmiş artık zor yetişecek ustalarımızdandır. İyi bir avcı ve silah aşığı olan usta, mesleğini "hobi" dikkat ve zevki ile icra eden nadir insanlardandır. Yetişmesinde büyük emekleri olan Turgut ve Murat Usta'dan aldıklarını oğlu Bülent Balcı'ya aktarmıştır. Bülent Usta genç yaşına rağmen Türk avcı ve silah severlerinin bu sanata olan sevgi ve dikkati ile beğenisini toplamıştır

Ahmet Balcı ve Bülent Balcı mesleği ile ilgili gelişmeleri, yenilikleri dikkatli bir şekilde takip eder. Dükkanına gelen müşteri ve arkadaşları ile sürekli bilgi alışverişinde bulunur. Av silahları ve diğer silahlarla ilgili ülkemizde "yüksek beklentilere" cevap verebilecek nadir ustalarımızdandırlar

Oğlu Bülent Usta, okullu olması sebebiyle mesleği daha çabuk kavramıştır. İleride iyi bir yeri olacağı şimdiden bellidir.

(Tanıtım yazısını Nevzat GÜNAY Em.Yük.Müh.Yarbay yazmıştır.).

Biz Ne Yapıyoruz?

Silah üzerinde yapılacak işlemler, bizim teklif ve tavsiyelerimizle beraber kararlaştırılır. Müşterilerimizin yapılan işleri kontrol ve takip etmeleri için arzu ettiklerinde ara zamanlarda atölyeye davet edilirler.

Yapılan işlerin tamamı garantilidir. Yapılan imalatın her türlüsü bariz kullanıcı hatalarından kaynaklanmadığı sürece güvencemiz altındadır.

Misyonumuz

El işçiliği ile silah sevgisi ve sanatını bütünleştirerek dikkat ve zevk ile icra ettiğimiz çalışmalarla silah severlerin beklentilerini karşılamak.